Direkt zum Seiteninhalt


Britská krátkosrstá černá
BSH n / BKH n

barva očí

  
62 oranžová až měděná

barva srsti
Srst černé kočky by měla být tmavě černá bez jakýchkoli načervenalých náznaků. Této barvy je však poměrně těžké dosáhnout, protože černá má sklon pod vlivem slunečních paprsků a vlhkosti (mytí, působení enzymů ve slinách) získavat načervenalou barvu. Jako partneři černé britské kočky přicházejí v úvahu pouze kočky s tmavě oranžovýma očima. Jelikož je u černé britské kočky nejednotné vybarvení srsti velmi nápadné, musí se její partner vyznačovat dobrým zbarvením. Každý chloupek by měl mít od kořínků až po koneček pokud možno stejný tón. Vyšlechtění krásných tmavě černých koček s dobře zbarvenou srstí a tmavě oranžovýma očima je velmi dlouhý proces, při kterém musíte dbát na důsledný výběr potřebných vlastností.

barva nosu a polštářků na tlapkách

černá


____________________________________________________________________

Britská krátkosrstá bílá
BSH w / BKH w

barva očí

 
        

barva srsti
Gen, který způsobuje zcela bílou barvu srsti, se označuje jako gen W. Kočky však mohou mít geneticky zakódované i jakékoli jiné barvy srsti či vzory, které jsou skryty pod bílou srstí a které bílé kočky mohou předat svým potomkům. Bílou barvu těchto zvížat tvoří vlastně jakýsi bílý povlak, jenž kryje jejich skutečnou barvu. Mladá koťata mají často navíc barevnou skvrnu mezi oušky, která u starších zvířat časem vybledne. Tato skvrna má vlastně stejnou barvu jako srst, jež se nalézá pod bílou barvou, a chovateli může prozradit, jakou barvu jeho dospělá bílá kočka zdědila po svých předcích. Tato skvrna bývá u bílých koček na výstávách tolerována až do jejich dospělosti. Bílé kočky mohou mít v závislosti na barvě, kterou skrývají pod bílými chlupy, oranžové nebo modré oči, nebo dokonce jedno oko modré a druhé oranžové. Mohou se párovat se všemi jinak barevnými kočkami, ty však musí mít tmavě oranžové nebo modré oči. Britské kočky se zelenýma očima nejsou jako potencionální partneři vhodní, protože při takovémto křížení existuje velká pravděpodobnost, že se narodí více koťat s nežádoucí barvou očí.
Bílé kočky by měly mít co nejjasnější sněhobílou barvu, i když občas se v jejich srsti objeví na určitých místech žlutavý nádech, který může být způsobem hormonálními výkyvy, určitými přísadami v krmivu nebo vnějšími faktory, jako je špína nebo vlhkost. U výstavních koček byste měli používat speciální šampon pro bílé kočky, aby vaše zvíře vypadalo na každé výstavě co nejlépe.

barva nosu a polštářků na tlapkách

růžováICH Wesley of Chivers
www.home.kpn.nl
« zpět na popis barvy BSH e                     na popis další kresby BSH 22 »


« zpět na přehled barev a kreseb »


zdroj: www.bkh-vincere.de (Züchterin Verhalen Silvia)
zdroj: Kniha-Britská kočka (Esther Verhoef-Verhallen)Copyright © 2010 - 2023 DaLiCats Webdesign - Libor Polyak und Daniel Kirilov ☎️ 00436502721977
Zurück zum Seiteninhalt