Direkt zum Seiteninhalt


Britská krátkosrstá červená
BSH d / BKH d

barva očí

  
62 oranžová až měděná

barva srsti
Červenou barvu způsobuje phaeomelanin. U tohotu druhu pigmentu má gen non-aguti jen nepatrný vliv, proto tabby vzor občas prosvítá i přesto, že kočka není aguti (tedy viditelně tabby). Vyšlechtit pěkná rovnoměrně zbarvená zvířata je u červených koček velmi těžké, což je jeden z důvodů, proč není červená barva u chovatelů příliš oblíbená. Selekcí koček s co nejméně znatelným tabby vzorem se chovatelé pokoušeli potlačit nežádoucí stínovou kresbu. To se však nepovedlo, a proto chovatelé později začali červenou kočku křížit s kočkami s habešskou tabby kresbou, která se podobá tabby kresbě na srsti divokého králíka. Tento vzor také potlačuje zřetelnou mramorovanou a tygrovanou kresbu. Pokud v srsti habešská kresba prosvítá, je to jen sotva znatelné. Tímto způsobem se chovatelům podařilo vyšlechtit na pohled relativně jednobarevnou červenou kočku.

Červená barva srsti je hluboce tmavá, jasně zářivá, teplá červená. Je jednotná a důsledná od konečků ke kořínkům chlupů bez světlejších odstínů nebo vzorků. Lehké stínování na obličeji a končetinách je povoleno. Tmavá pigmentace nosu a na rty je povolena. Tmavé vousy jsou povoleny.

barva nosu a polštářků na tlapkách

cihlově červená nebo růžováAT* Palace Dalicats CAESAR
www.dalicats.eu
AT* Palace DaLiCats - Vrh A
www.kittens.dalicats.eu
« zpět na popis barvy BSH a                        na popis další barvy BSH e »


« zpět na přehled barev a kreseb »zdroj: www.bkh-vincere.de (Züchterin Verhalen Silvia)
zdroj: Kniha-Britská kočka (Esther Verhoef-Verhallen)Copyright © 2010 - 2023 DaLiCats Webdesign - Libor Polyak und Daniel Kirilov ☎️ 00436502721977
Zurück zum Seiteninhalt