Direkt zum Seiteninhalt


Britská krátkosrstá tečkovaná
BSH 24 / BKH 24

ukázka chlupu BRI 21 - aguti (obecně kresba)Kočky s tabby vzorem jsou nositeli dominantně dědičného aguti- genu, díky němuž se projevuje sklon k určitému tabby vzoru. Vzor vzniká tím, že aguti-gen více či méně potlačuje tvorbu základní barvy na určitých místech chlupu. Tak vznikají na každém chlupu koťat střídavě tmavé a světlé proužky, tmavší barevný proužek pak ukazuje na skutečnou barvu zvířete. Brada a pysky mají u tabby koček světlou, téměř bílou barvu, zcela bílá barva však nebývá žádoucí.
Nosní dírky ale stejnou barvu nemají, na okrajích býbají tmavší.

barva očí

  
62 oranžová až měděná


64 zelené (goldentabby)

kresba v srsti
Vzor tečkovaná tabby je v poslední době stále populárnější. Skvrny nebo tečky jsou způsobeny dominantně dědičným Sp genem. Tento gen se dělí odděleně od genů s tygrovanou nebo mramorovanou kresbou a je zodpovědný za přerušování určitého mramorovaného nebo tygrovaného vzoru. Občas je však přece jen viditelné, jaký tabby vzor měla kočka původně. Tečkovaná kočka by měla na hlavě, tlapkách, hrudi i na břiše vykazovat stejný vzor jako kočka s mramorovanou nebo tygrovanou kresbou, po stranách a na zádech však musí mít zřetelně ohraničený tečkovaný vzor. Tohoto ideálu se podařilo dosáhnout díky důslednému selektivnímu šlechtění zvířat, jejichž srst má co nejlepší skvrnitý a tečkovaný vzor.


AT* Palace Dalicats ARABELA - BSH d 24
www.kittens.dalicats.eu
« zpět na popis kresby BSH 23                 na popis další kresby BSH 25 »


« zpět na přehled barev a kreseb »zdroj: www.bkh-vincere.de (Züchterin Verhalen Silvia)
zdroj: Kniha-Britská kočka (Esther Verhoef-Verhallen)Copyright © 2010 - 2023 DaLiCats Webdesign - Libor Polyak und Daniel Kirilov ☎️ 00436502721977
Zurück zum Seiteninhalt