Direkt zum Seiteninhalt


Britská krátkosrstá tygrovaná
BSH 23 / BKH 23

ukázka chlupu BRI 21 - aguti (obecně kresba)Kočky s tabby vzorem jsou nositeli dominantně dědičného aguti- genu, díky němuž se projevuje sklon k určitému tabby vzoru. Vzor vzniká tím, že aguti-gen více či méně potlačuje tvorbu základní barvy na určitých místech chlupu. Tak vznikají na každém chlupu koťat střídavě tmavé a světlé proužky, tmavší barevný proužek pak ukazuje na skutečnou barvu zvířete. Brada a pysky mají u tabby koček světlou, téměř bílou barvu, zcela bílá barva však nebývá žádoucí.
Nosní dírky ale stejnou barvu nemají, na okrajích býbají tmavší.

barva očí

  
62 oranžová až měděná


64 zelené (goldentabby)

kresba v srsti
Základní barva je "tmavá", jasně definovaná kresba s dobrým kontrastem a bez zaškrtnutých chlupů ("žíhání"). Značka v podobě "M" na čele a 2-3 spirálách na lících, otisk palce na uších, na hrudi jsou 2 límce jako uzavřené kroužky. Nepřerušovaná linie vede od hlavy dolů k páteři až na špičku ocasu. Četné úzké, "temné" pruhy běží svisle od páteře k břichu. Tyto pruhy jsou jasně vymezeny základní barvou. Kresba by měla být stejná na obou stranách. Nohy jsou obklopena pravidelnými pruhy. Ocas je kroužkovaný rovnoměrně a končí v jednobarevné špičce.


SC. Villi Agawe *CZ - BSH d 23
www.britskekote-marykay.cz
BSH g 23
www.vincere.de
« zpět na popis kresby BSH 22                   na popis další kresby BSH 24 »


« zpět na přehled barev a kreseb »zdroj: www.bkh-vincere.de (Züchterin Verhalen Silvia)
zdroj: Kniha-Britská kočka (Esther Verhoef-Verhallen)Copyright © 2010 - 2023 DaLiCats Webdesign - Libor Polyak und Daniel Kirilov ☎️ 00436502721977
Zurück zum Seiteninhalt